Cechy dobrej strony internetowej

Dobre strony internetowe to takie które przynoszą korzyści ich właścicielom. To takie, które są porządnie zbudowane i dzięki temu są narzędziami, które pomagają w zdobywaniu nowych klientów, zleceń i pozyskiwania funduszy na rozwój. Taka strona musi spełniać pewne warunki. Zastanówmy się zatem co powinna posiadać nowoczesna, dobra strona internetowa.

 

‍Skuteczna

Strona internetowa jest budowana po to, żeby realizować zadania, które zapewnią właścicielowi dopływ nowych klientów i komunikację marketingową z rynkiem, na którym działa. Na jej skuteczność oczywiście wpływa wiele elementów takich jak jakość kodu, optymalizacja, przygotowanie pod SEO i działania związane z pozycjonowaniem. Dobrze wykonana, szybko otwierająca się strona pełna ciekawych informacji o usłudze lub produkcie ma dużą szansę na solidną skuteczność.

 

Bezpieczna

Internet to miejsce pełne różnych niecnych osób, które kombinują jak włamać się na strony serwisy, portale i serwery. Dlatego Twoja strona musi być maksymalnie bezpieczna. Na szczęście każdy profesjonalny programista zaprojektuje stronę internetową w taki sposób by zarówno formularze jak i kod były zabezpieczone przed włamaniami na stronę. Co więcej – już na poziomie serwera należy zabezpieczyć stronę certyfikatem SSL, który jest skutecznym a jednocześnie bazowym certyfikatem niezbędnym aby strona działała.

 

‍Ładna i estetyczna

Każdy wie, że kupuje się oczami. Jeśli strona internetowa zostanie zaprojektowana w taki sposób, że prócz swojej praktyczności intuicyjności będzie również estetyczna i przyjemna w wyglądzie to prawdopodobnie ludzie będą częściej na nią wracać i dłużej na niej przebywać. Dlatego warto poświęcić czas na sprawienie by wygląd strony pozostawiał przyjemne wrażenia estetyczne

strony internetowe śląsk zagłębie

 

Responsywna

80% ruchu na stronach internetowych odbywa się obecnie poprzez urządzenia mobilne. Musimy więc dołożyć wszelkich starań by na takich właśnie urządzeniach nasza strona wyglądała w sposób najlepszy z możliwych i spełniała wszystkie standardy, w tym estetyczne i nawigacyjne. Nawigacja na telefonie oraz wygląd naszej strony powinny być proste i intuicyjne. Wszystkie przyciski muszą być dostępne w zasięgu palca a całość strony zgodna z najnowszymi technologiami dla RWD (responsive web design)

 

Funkcjonalna

Poza wyglądem, jak w życiu, liczą się też czysto praktyczne rzeczy. Zatem takie elementy jak formularze kontaktowe czy podlinkowane adresy mailowe, a także numery telefonów znacznie pomogą z kontakcie. Funkcjonalność strony, podobnie jak wszystkich innych produktów, jest równie ważna jak jej wygląd a ogólnym rozrachunku prawdopodobnie ważniejsza. Funkcjonalność strony internetowej jest w prostej linii związana z jej odpowiednim zaprojektowaniem już na etapie planowania i wykorzystania takich technologii, które będą charakteryzowały bezpieczeństwem i jednocześnie będą w pełni intuicyjne.

 

‍Przynosząca wiedzę

Strony internetowe to prócz funkcji sprzedażowej przede wszystkim platformy pełne wiedzy z różnej formie. Najczęściej na stronach dostarczana jest wiedza w formie ciekawych artkułów, publikacji, tekstów, postów. Ale na stronach internetowych mogą również pojawiać się ciekawe, tematyczne filmy czy interesujące infografiki. Zawsze uzupełniają one w sposób atrakcyjny suchy tekst i powodują, że doświadczenie ze stroną internetową bardziej wartościowe. Im ciekawiej podane informacje, im bardziej interesująco przedstawiona treść, tym strona internetowa lepsza i bardziej skuteczna.

 

To tylko kilka z naprawdę wielu elementów które wspólnie tworzą jednolity byt, dzieło zwane dobrą, profesjonalną i skuteczną stroną internetową. Gwarancje niezbędnej wiedzy i umiejętności do jej wykonania dają tylko fachowcy w wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie. Dlatego już od początku warto zaufać specjalistom, aby nie wykonywać pracy wielokrotnie i nie marnować czasu ani środków. Nie każdy „syn kolegi” podoła wyzwaniu wykonania naprawdę profesjonalnej strony internetowej. Dlatego zapraszamy do kontaktu. Doradzimy i odpowiemy na wszystkie pytania. Zaprojektujemy i poprowadzimy porządną i zgodną ze wszystkimi standardami, estetyczną i funkcjonalną stronę internetową dla Twojej firmy.