WARTO WIEDZIEĆ

czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Poniżej prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, z którymi spotykamy się niemal przy każdym spotkaniu z nowym klientem.

Poniższa baza pytań i odpowiedzi będzie systematycznie i nieustannie rozszerzana, zatem zachęcamy do zaglądania tutaj systematycznie.

Po co mi strona internetowa?

To pytanie retoryczne i w zasadzie bardziej sensowne wydaje sie pytanie JAKĄ stronę internetowa powinienem posiadać, a nie czy jest ona komukolwiek potrzebna. Minęły juz czasy, również w Zagłebiu i na Śląsku, gdy ktokolwiek zastanawiał się nad sensem posiadania swojej strony internetowej czy sklepu internetowego. Ci bardziej doświadczeni wybierają doświadczonego wykonawcę i przygotowują wiele stron wymagań i dokładną specyfikacje strony. Z takim klientem zawsze pracuje nam siei najlepiej, gdyż wie, że korzystanie z tzw. gotowców najczęściej jest drogą donikąd i wczesniej czy później będzie potrzeba zbudowania autorskiego rozwiązania. Ci, którzy ufają i wierzą naszemu doświadczeniu, decydują sie od razu na rozwiązanie, które oferujemy. Dzięki temu ich strona jest stworzona profesjonalnie a korzystanie z niej komfortowe i intuicyjne. Dodatkowo zawsze mają wsparcie z naszej strony.
Na każdej stronie internetowej można umieszczać wszystkie multimedia, tekst, zdjęcia, galerie… Wszystkie niezbędne informacje, czy to na stronie firmowej, są możliwe do wprowadzania i edycji w dowolnym momencie dzięki autorskiemu systemowi zarządzania treścią. Obecnie strony internetowe oraz oprogramowanie do zarządzania nimi jest tak rozbudowane, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i pomysłowość zleceniodawcy. Dlatego nie warto pytać CZY potrzebna mi strona internetowa. Należy pytać JAKA strona jest niezbędna dla moich potrzeb.

Jak prawidłowo wybrać słowa i frazy do pozycjonowania?

Zaufaj swojej intuicji i rozumowi. Zastanów sie w jaki sposób korzystasz z wyszukiwarki internetowej, gdy poszukujesz jakiejś usługi i produktu. A potem odnieś to doświadczenie do swojej firmy i branży. Inni ludzie są tacy, jak ty – równiez szukają w sieci różnych rzeczy w podobny sposób. Wybierając słowa kluczowe i znając specyfikę swojej branży weź pod uwagę, że Twój potencjalny klient nie musi znac fachowych terminów lub katalogowych nazw produktów. Używaj prostych słów i fraz.
Pamiętaj także o tym, że firma usługowa działa raczej lokalnie i regionalnie. Mało kto przyjedzie po twoją usługe lub produkt z drugiego końca kraju. Pozycjonowanie sie na słowo „krzesło” lub „nieruchomości” wydaje sie nie mieć więc sensu. Ale fraza „tanie krzesła Katowice” lub „nieruchomości śląsk” jest już dobrym wyborem, który zaowocuje lepszymi efektami.

Jak nie dać się oszukać przy zlecaniu wykonania strony internetowej

My, wykonawcy stron internetowych doskonale wiemy, że ktoś kto zleca nam jej wykonanie nie zna się na programowaniu. Inaczej zrobiłby sobie stronę sam. To oczywiste. Jak w każdej branży, tak również w tej, ważna jest przede wszystkim uczciwość i NIE wykorzystywanie niewiedzy klienta w celu zarobienia większej ilości pieniędzy. Zatem wybierając wykonawcę strony internetowej warto być po trosze psychologiem i zaufać swojej intuicji w stosunku do ludzi.
Przede wszystkim uczciwy programista, wykonawca projektów informatycznych, przed podjęciem przez klienta decyzji bardzo dokładnie wyjaśni na czym będzie polegało wykonanie potencjalnego projektu, przedstawi różne możliwości i opcje, oraz wady i zalety różnych rozwiązań. Powie uczciwie o kosztach oraz ewentualnych możliwych elementach, które te koszty w trakcie realizacji zlecenia mogą podwyższyć, lub obniżyć.
Stoimy na stanowisku, że klient ma czuć się komfortowo i być informowany o wszystkim co jest niezbędne aby miał możliwie pełna wiedzę o produkcie, za którego wykonanie płaci. Niedopuszczalne są jakiekolwiek nerwy po żadnej ze stron. Jesteśmy zdania, że dogadać można się z każdym, kto wykazuje choć odrobinę dobrej woli. Większość naszych klientów to ludzie, którzy zostają z nami na długo, korzystają z różnych usług, które oferujemy czując się bezpiecznie i komfortowo. Liczymy, że i Państwo znajdą się w tym gronie 🙂

Na co zwracać uwagę przy wyborze serwera?

Serwer musi być stabilny i działać nieprzerwanie przez cały rok. Serwer, który znajduje się w nieznanym miejscu i jest administratowany przez ludzi, z którymi nie ma kontaktu nie jest wart ani złotówki. Serwer powinien mieć łatwy w obsłudze i intuicyjny panel adminsitracyjny. My rekomendujemy Direct Admin, gdyż jest bezdyskusyjnie najlepszy. Serwer powinien posiadać moduł obsługi baz danych, poczty a także kopii bezpieczeństwa wykonywanej codziennie w godzinach nocnych. Jednak najważniejszy jest kontakt z firmą administrujaca serwerami, gdyż w razie problemów musi być możliwość skontaktowania się z osobami za problem odpowiedzialnymi. Taki kontakt powinien być możliwy nawet do późnych godzin nocnych.

Jak dobrze wybrać wykonawcę strony internetowej?

Obecnie wiele firm, zajmuje się wykonywaniem stron internetowych, ale mało która podchodzi poważnie do swoich obowiązków. Dlatego wybierając wykonawcę strony internetowej warto spotkać się z przedstawicielem i zapytać o kilka spraw, między innymi o to jak długo firma funkcjonuje na rynku, czy ma własne oprogramowanie do zarządzania stronami, czy korzysta tylko z tzw gotowców. Przedstawiciel firmy powinien rozumieć, że klient nie musi znać się na internecie i powinien cierpliwie wyjaśniać jego wszystkie zawiłości. Powinien tez wyjaśnić etapy wykonywania stron internetowych oraz pomóc w dokonaniu wyboru różnych opcji i możliwości.

Czego potrzebuję prócz gotowej strony internetowej?

Aby strona internetowa była widoczna w przestrzeni internetowej niezbędny jest serwer, na którym fizycznie będą znajdowały się pliki z których składa się Twoja strona internetowa. Aby można było na nią wejść niezbędna będzie również domena, czyli adres Twojej strony. Większość firm hostingowych (sprzedających serwery) oferuje pakiety serwer + domena. Te trzy elementy, czyli strona, serwer, domena wystarczą, by Twoje cyfrowe alter ego było obecne w sieci 🙂 Pamiętaj również, że strona internetowa musi się rozwijać, żyć, być stale uzupełniana i aktualizowana. Tylko dzięki dbaniu o stronę, tworzeniu kopii zapasowych w sposób systematyczny ale także tworzeniu nieustannie nowych treści Twoja strona ma szansę pojawić się wysoko w wynikach wyszukiwania i być atrakcyjnym źródłem informacji dla potencjalnych klientów. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać to nie musisz się martwić, ponieważ oferujemy kompleksową obsługę stron internetowych od jej utrzymania technicznego przez prowadzenie blogów na stronach i wyposażaniu ich systematycznie w nowe treści po publikowanie efektów tych prac w mediach społecznościowych.